Chocolate Hill - Himalájská sůl BIO 60% 60g (H)

Sůl a čokoláda? Nezvyklá kombinace? V žádném případě! Už naše babičky dobře věděly, že do každého moučníku patří špetka soli. Sůl totiž umí podpořit chuťové smysly a umocňuje prožitek, který z naší prémiové čokolády budete mít. Himálajská sůl je mnohem jemnější než ta klasická. Nemusíte mít tedy obavy, že by chuť čokolády jakkoliv narušovala.
89 Kč
Produkt není aktuálně dostupný a není možné jej zakoupit.

Čokoláda se solí – jak chutná?

Když do čokolády přidáte sůl, vznikne vzácný okamžik. Díky tomu, že jsou v této čokoládě obsaženy všechny chutě, které dokáže váš jazyk rozlišit, zažijete přímo vjemovou explozi. A proto, že v sobě čokoláda se solí obsahuje sladkou, kyselou, hořkou a samozřejmě i slanou chuť, jsou aktivovány všechny oblasti jazyka. A to je opravdu gurmánský zážitek. O kyselou a hořkou chuť se postarají kakaové boby. Sladkou přinese kvalitní třtinový cukr a slanou himálajská sůl. Váš jazyk tuto kombinaci neočekává a možná bude dokonce trošku zmatený. Dobře zmatený! Díky tomu, že je himálajská sůl jemnější než ta klasická, dokáže čokoládu zjemnit. Potlačí její přirozenou hořkost, a naopak vytáhne ovocné tóny kakaových bobů. Díky působení soli dokonce začnete intenzivněji vnímat zajímavé chuťové kontury, které byste v čistě čokoládě rozpoznali jen stěží. Velmi zajímavé je také skutečnost, že ji někteří lidé, díky její jemné chuti, zaměňují za čokoládu mléčnou.

Bean to Bar čokoláda z jedinečné odrůdy kakaových bobů

Pro tuto čokoládu jsme vybrali nepřekonatelnou odrůdu kakaových bobů zvanou Criollo, která pochází z Peru. Je jí na světě méně jak 2 % z celkové produkce kakaových bobů. Je velmi vzácná a ceněná. Její chuť je delikátní, jemná, s minimem hořkosti a vyznačuje se svojí ovocností.

Ruční práce a přírodní suroviny

Jelikož jsme malá čokoládová manufaktura, považujeme každou tabulku za originál. Každé věnujeme velkou dávku energie a nadšení. Ruční práce se s masovou produkcí nedá srovnávat. Výrobní proces máme zcela pod kontrolou a dbáme na maximální kvalitu finálního produktu. V našich čokoládách nenajdete žádnou chemii, aditiva, aromata, nebo lecitiny. Pracujeme jen s přírodními surovinami. Věříme, že k docílení skvělé chuti si nemusíme pomáhat ničím dalším.

SLOŽENÍ:
kakaové boby*, třtinový cukr*, himálajská sůl (1 %). Obsah kakaové sušiny nejméně: 60 %.
* = BIO produkt

KAKAOVÉ BOBY:
odrůda Criollo, země původu Peru

HMOTNOST:
60 g

INFORMACE PRO ALERGIKY:
Může obsahovat stopy mléka a ořechů.

SKLADOVÁNÍ:
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Druh čokoládyHořká

Položit dotaz k produktu

Zákazníci dále kupují